18 lipca 2018

Kryptowaluty

Czym są kryptowaluty?

Kryptowaluty to cyfrowe waluty, którymi możesz płacić w sklepach stacjonarnych, serwisach internetowych czy wykonywać przelewy. Bitcoin różni się jednak od klasycznych walut jakie znasz. To daje sporą przewagę, dlatego kryptowaluty są coraz bardziej powszechne. Istnieje wiele rodzajów kryptowalut, które możesz kupować i sprzedawać. Są to m.in Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCC), Litecoin (LTC), Ethereum (ETH), Lisk (LSK), Game Credits (GAME), Dash (DASH), Bitcoin Gold (BTG), KzCash (KZC), Infinity Economics (XIN), Ripple (XRP), Monero (XMR), Zcash (ZEC), Golem (GNT), OmiseGO (OMG), FuturoCoin (FTO), Augur (REP), 0x (ZRX), Basic Attention Token (BAT), TenX (PAY).

Rejestr transakcji w Bitcoin nazywa się Blockchain. Jest to zbiór informacji o każdym przelewie w tej kryptowalucie. Dzięki niemu możesz śledzić status swojego przelewu, a odbiorca nie może Ciebie oszukać, twierdząc że nie otrzymał żadnych środków.

Bitcoin jest częściowo anonimowy. Nie można sprawdzić, kto jest właścicielem portfela, natomiast można dowiedzieć się ile środków zostało przelanych i na jaki adres. Można też sprawdzić, ile środków znajduje się na danym portfelu. Takie portfele nie są przypisane do żadnej konkretnej osoby. Założenie portfela nie wymaga żadnych dokumentów czy podpisów na umowach – w przeciwieństwie do kont bankowych. Wystarczy dostęp do sieci.


BitBay - Największa Polska giełda cyfrowych walut

Dlaczego warto zainteresować się Bitcoinem?

Przede wszystkim Bitcoin umożliwia szybkie i tanie transfery międzynarodowe. Płacąc Bitcoinem nie musisz się martwić o prowizje pobierane przez bank czy opóźnienia związane z przetwarzaniem transakcji.

Kryptowaluty można nazwać “nowoczesnym pieniądzem” ponieważ działa na podobnej zasadzie – umożliwia płatności bez zbędnych pośredników. Różnica to zawieranie transakcji przez internet, co pozwala na przesłanie środków do dowolnego miejsca na świecie z dostępem do sieci. Takie przelewy są bardzo szybkie – z reguły trwają do 15 minut. Oczywiście zależy jeszcze o jaki rodzaj kryptowaluty chodzi.

Skąd wziąć Kryptowaluty?

Kryptowaluty kupisz na giełdzie Bitbay. To bardzo proste! Wystarczy dokonać wpłaty na konto jedną z wielu metod, którą oferują. Możesz to zrobić w Euro, Dolarach oraz Złotówkach. Za wpłaconą kwotę w prosty sposób kupisz Bitcoiny. Wystarczy wpisać kwotę, za którą chcesz to zrobić i zatwierdzić – gotowe!

ZAREJESTRUJ SIĘ TERAZ

I zacznij handlować kryptowalutami!

Podziel się z innymi!

Dodaj swoją ocenę!
[Łącznie: 0 Średnia ocen: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *