18 lipca 2018

HYIP

High Yield Investment Program – rodzaj internetowego oszustwa finansowego, opartego na piramidzie finansowej (tzw. schemat Ponziego). Pomimo dużego ryzyka utraty pieniędzy, jest to nadal dość popularny sposób na zarabianie pieniędzy przez internet ze względu na prostotę i ewentualną możliwość szybkiego wzbogacenia się (nawet do kilkuset % wpłaconego kapitału).

Polega na oferowaniu za pomocą stron internetowych, programów inwestycyjnych o nieproporcjonalnie wysokiej stopie zwrotu, osiąganej w bardzo krótkim czasie. Niektóre programy tego typu działają bardzo długo, nawet pół roku i dłużej (co jednak w jakimś stopniu daje szansę na potencjalny zarobek), a także mają niezależne od instytucji finansowych nazwy niezwiązane z bankami.

W praktyce oszuści finansują wypłaty dla wcześniejszych inwestorów ze środków wpłacanych przez nowych inwestorów. Po pewnym czasie właściciele strony znikają wraz z powierzonymi pieniędzmi.

Programy HYIP wykorzystują zazwyczaj operatorów płatności, słabo weryfikujących tożsamość klientów, często z krajów o słabych regulacjach zapobiegających praniu pieniędzy. Płatności przyjmowane są także za pomocą bezpośrednich przekazów pieniężnych. Często stosowanymi metodami wpłat jak i wypłat do HYIP są procesory Perfect Money, Bitcoin, AdvCash, Payeer.

Ranking HYIP

W sieci można trafić na różnego typu rankingi HYIP z informacjami, które programy są jeszcze wypłacalne, a które nie wypłaciły i zostały SCAMem. Takie informacje są przydatne dla osób, które chcą spróbować szybkiego zarobku (pamiętaj, że to też może być szybka strata). Również na naszej stronie stworzyliśmy aktualny ranking HYIPów:

 

Podziel się z innymi!

Dodaj swoją ocenę!
[Łącznie: 0 Średnia ocen: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *